Голокост – шрам на серці людства
27 січня в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.
Різноманітні дні пам'яті і відзначаються, навіть незважаючи на те, що вони пов'язані з речами, про які навіть думати не хочеться. І 27 січня відзначається саме одна з таких дат – міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Саме цього дня 1945 року війська Першого Українського фронту увійшли до Аушвіц-Біркенау, найбільшого табору смерті на території Східної Європи. І знайшли сліди численних військових злочинів, які нацисти відчайдушно намагалися приховати.
Жертв нацистського режиму було справді багато. Вважається, що під час масових етнічних чисток було знищено понад 6 мільйонів євреїв (з них 1,5 – з території України). Що на той момент становило десь третину всього єврейського народу. Але постраждали від Голокосту й інші нації
Світова спільнота в цей день не тільки згадує жертв людиноненависницької політики, але й засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насилля стосовно окремої групи людей.
Пам`ятати і не повторювати помилки минулих поколінь – це те, до чого ми маємо прагнути. Всі люди різні, але всі – рівні. Всі люди однаково мають право на життя, незалежно від національності, кольору шкіри чи віросповідання. Доброта та милосердя, толерантне ставлення один до одного – це те, що робить людину людиною.
З метою вшанування пам'яті жертв геноцидів за расовою та релігійною ознакою, формування нетерпимості до всіх проявів дискримінації сьогодні в ліцеї проходять тематичні заходи «Згадаймо жертв Голокосту», хвилини інформаційного простору «Трагедія, історія, пам'ять», перегляд документального фільму «Голокост – шрам на серці людства» тощо.