Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
27 січня у всьому світі згадують жертв найжорстокішого масового геноциду усіх часів і засвідчують прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами насилля.
Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту було запроваджено рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. Пам’ятна дата відзначається щорічно 27 січня, оскільки саме цього дня 1945 року під час Другої світової війни звільнили в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей. Загалом під час Другої світової війни в концтаборах і на окупованих територіях загинуло 6 млн євреїв, з яких близько 1,5 млн – діти.
Голокост – важка незагоєна рана в історії України в Другій світовій війні. Тут було знищено понад 60 % євреїв.
З метою вшанування пам`яті жертв Голокосту та масового знищення нацистськими окупантами мирного населення, в нашому ліцеї пройшли інформаційно-просвітницькі заходи: онлайн-презентації "Голокост: Чужого горя не буває"; інформаційні хвилинки «А Бабин Яр мовчить…»; години пам’яті «Голокост-трагедія українського народу»; організовано виставку тематичної літератури на тему «Біль нашої пам’яті».
Історії властиве повторення, і в цьому є її трагедія. 01 березня 2022 року рф нанесла ракетний удар по меморіалу Бабин Яр в Києві. Окрім руйнувань комплексу загинуло п’ятеро людей. Вони вбивають жертв вдруге… Проте, сьогоднішньому агресору не вдасться зруйнувати історичну пам’ять.
Схиляємо голови у скорботі та пам’ятаємо.